WordPress aracılığıyla bir web sitesi veya çevrimiçi işletme başlatmak için her zaman tek bir soru ortaya çıkar: “En iyi web barındırma seçeneği nedir?” Yanıtın sıklıkla ” wordpress bulut barındırma ” olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Bulut barındırma hakkında çok fazla bilgi var. Ama ‘bulut’ nedir? Ve barındırma ile ne ilgisi var?

Muhtemelen sözde bulut hizmetlerini zaten kullanıyorsunuz ama farkında değilsiniz. ATM’ler, Gmail, sosyal ağlar, hatta çevrimiçi bankacılığınız bile çalışmak için bulut hizmetlerine güvenir.

Bulut barındırma, web sitelerinin aynı bulut kaynaklarını kullanarak kullanılabilir olmasını sağlar. Sitelerinin kapanması, yavaş yüklenmesi veya çok maliyetli olması konusunda endişelenmek istemeyen ‘WordPress site sahipleri‘ için popüler bir seçimdir. Bu gönderi, WordPress ve bulut barındırmanın birlikte ne kadar iyi çalıştığını daha derinden ele alıyor.

Bulut Barındırma Geleneksel Barındırmayı Gölgede Bırakıyor

Bulut barındırma, birden çok sunucu kullanan popüler ve gelişmiş bir teknolojidir. Verilerinizin tek bir makinede tutulduğu paylaşımlı, VPS veya Dedicated barındırma gibi geleneksel barındırmanın aksine, verileriniz birkaç sunucuya yayılır. Birinde depolamayı veya bant genişliğini en üst düzeye çıkarıyorsanız, kaynaklar için diğerine dokunabilirsiniz. Birden çok sunucunun hizmetinizde olması, çalışma süresinin en üst düzeye çıkarılmasına ve trafik yükünün dengelenmesine yardımcı olur.

WordPress Bulut Barındırma Tam Olarak Nedir?

WordPress barındırma, şaşırtıcı bir şekilde, WordPress web siteleri için en iyisidir, ancak bir WordPress web sitesini barındırmanın birden fazla yolu vardır. Seçeneklerinizden bazılarını ayırt edelim.

  • Paylaşılan barındırma, sitenizin kaynakları aynı sunucudaki diğer sitelerle paylaştığı giriş seviyesi barındırma tipi planıdır. WordPress kullanıcıları için tamamen daha karmaşık olabilen düşük maliyetli bir seçenektir. Ana bilgisayar hızlı bir kurulum sağlamadığı sürece, WordPress’i kendiniz kurmanız, ağır hizmet seçenekleri ve ‘c-panel’ kontrol panelinde gezinmeniz gerekir.
  • Yönetilen WordPress barındırma (paylaşılabilir veya paylaşılamaz), WordPress siteleri için özel olarak optimize edilmiştir. WordPress’i güncel tutmak ve yedekleme yapmak gibi şeyler genellikle halledilir. Herhangi bir teknik iş ile uğraşmak zorunda kalmadan içeriğinize odaklanabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca biraz daha yüksek bir maliyetle daha yüksek kaliteli desteğe ve daha iyi güvenliğe erişebilirsiniz.
  • Ardından, bulut sunucularının avantajlarını yönetilen bir WordPress barındırma hizmetiyle birleştiren WordPress bulut barındırma vardır.

Yönetilen barındırma daha pahalıya mal olur, ancak yerinde bakım için çok fazla zaman kazanırsınız. Bu nedenle, küçük işletmeler ve ölçeğini büyütmek isteyen siteler için sağlam bir seçimdir. WordPress bulut barındırma ile bir yandan WordPress’in avantajlarından, diğer yandan bulut barındırma avantajından yararlanırsınız. Bu teknolojileri birleştirerek, siteniz yalnızca harika görünmekle ve istediğiniz tüm özelliklerle yanıt vermekle kalmaz, aynı zamanda en son teknolojiye sahip bulut sunucularının avantajları sayesinde hızlı bir şekilde sunulur ve sorunsuz bir şekilde ölçeklenir.

Bu günlerde, en iyi WordPress barındırma sağlayıcıları, hizmetlerini sunmak için bulut teknolojisini kullanıyor çünkü çok iyi bir eşleşme. Örneğin WP Cloud, tamamen Hosting Plus ile barındırılan popüler bir yönetilen WordPress barındırma hizmetidir.

Daha yüksek çalışma süresi garantisi

Bulut destekli web barındırma ile çalışma süresi ve güvenilirlik katlanarak artar. Bulut, tek bir sunucuya değil, birbirine bağlı bir sunucu ağına bağlı olduğundan, web sitenizin verileri, biri bozulsa bile bulut ağındaki bağlı bir sunucuda her zaman kullanılabilir. Bu nedenle bulutta barındırılan web siteleri hiçbir zaman çevrimdışı olmaz.

İhtiyacınız olduğunda ölçeklendirmek kolaydır

Web barındırıcıları, ölçeklenebilirlik hakkında çok konuşur. Bu sadece büyümek için yer olduğu anlamına gelir. Bir web sitesinin veya çevrimiçi işletmenin iddialı bir sahibi olarak, özellikle planların ve sağlayıcıların değiştirilmesinin zaman alabileceği düşünülürse, web sitenizle birlikte büyüyebilecek bir barındırma hizmeti bulmak isteyeceksiniz.

Bulut barındırma, mimarisinin doğası gereği çok ölçeklenebilirdir. Başlangıç ​​WP Cloud planı, ayda 50.000 ziyaretçi gibi kapisiteyi kaldırabilecek paketle gelir. Bu hizmet, ziyaretçileriniz büyüdükçe esnek bir şekilde ölçeklenir. WP Cloud yönetici kontrol panelinizden tek tıklamayla daha fazla kaynak ekleyebilirsiniz.

WordPress Uzmanları Tarafından WordPress Kullanıcıları İçin Optimize Edilmiştir

Bir bulut barındırma şirketi seçmenin en iyi yolu, hizmetin genel değerini belirlemektir. Bir kalite planı bulmanın anahtarları, şirketin sağladığı hızları, desteğin kullanılabilirliğini (yani yaşam çizginizi), sunucularının nasıl optimize edildiğini ve ücretsiz özellikleri öğrenmektir.

WordPress bulut sunucuları, WordPress’i en verimli şekilde çalıştırmak için optimize edilmiştir. Sunucular, her türlü WordPress sunucu sorununu çözme konusunda yetkin bir teknik ekip tarafından izlenir. Örneğin, WP Cloud kullanıcıları, mevcut en yüksek hızları sağlayan en son bulut bilgi işlem teknolojisinin avantajına sahiptir.

Bulut Barındırıcı Seçerken Dikkate Alınması Gerekenler

Artık WordPress için bir bulut sağlayıcı seçmekle ilgileniyorsunuz, sağlayıcılar arasında nasıl seçim yaparsınız? Güvenilir destek, optimizasyon, ücretsiz yedeklemeler, güvenlik ve bunun yönetilen bir hizmet olup olmadığı gibi dikkate alınması gereken birkaç özellik vardır.

Müşteri desteği

Bir şeyi çözmek için barındırma firmanıza ulaşmanız gereken zamanlar olabilir. Sağlayıcınızın günün her saati güçlü bir müşteri hizmetine sahip olduğundan emin olmak için önceden kontrol ederseniz sorun yaşamazsınız. Web sitenize bir şey olursa ne zaman ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz. Müşteri hizmetleri konusunda sağlam bir üne sahip bir bulut sağlayıcısı hedefleyin. Örneğin, WP Cloud müşteri hizmetleri, sektördeki en saygın hizmetlerden biridir. İhtiyacınız olduğunda ücretsiz olarak 7/24 müşteri desteği alırsınız.

Kolay kurulum

WordPress’in yüklenmesi ve kurulması yeni başlayanlar için zor olabilir. Neyse ki, beş dakikalık kurulum çözümleri mevcuttur ve tüm iyi ana bilgisayarlar, süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamayı sağlar. WP Cloud tarafından yönetilen barındırma, bunu 90 saniyenin biraz altına indirdi. Bu kadar kısa bir süre içinde WordPress’i yükleyebilir ve tüm bakımı yapılmış olarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz, böylece bir veritabanı kurmanıza veya teknik işlerle boşa zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Diğer özellikler

Web barındırıcıları, hizmetleriyle birlikte sunulan çeşitli ücretsiz özellikler sağlayarak hizmetlerini farklılaştırır. Barındırıcınızın size uygun hizmetler sunup sunmadığını kontrol edin.

WP Cloud ile, en hızlı planlarıyla tümü ücretsiz olarak, dünya çapındaki sunuculardan rekor sürede içerik sunmak için basit bir arayüz ve Ücretsiz SSL ve İçerik Dağıtım Ağı’na (CDN) erişim gibi premium özelliklere sahip olursunuz.

Bulut Barındırma Maliyeti

Bulut barındırma bugünlerde kesinlikle daha uygun fiyatlı. En iyi anlaşmayı elde etmek için, barındırma hizmetinizin toplam maliyetini tahmin ederken aksi takdirde ödeyeceğiniz tüm ücretsiz özellikleri hesaba katın. Örneğin, WP Cloud’un bulut barındırma, rakipsiz bir fiyata bir dizi özellik içerir. Planlar, ilk ayınız için 3  dolardan düşük bir fiyattan başlar ve uzun vadeli bir sözleşmeye bağlı kalmazsınız.

WordPress Performansı

Performans, çalışma süresi hakkında cesur iddialarda bulunmaktan daha fazlasıdır. Bu, kullanıcı deneyimi ve insanların sitenize ne kadar sorunsuz erişebildiği ile ilgilidir. Sizinkine mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için, yüksek yükleme hızlarına sahip olduğunuzdan emin olmak oyunun adıdır.

Standart hosting ile sitenizin aşamadığı kaynakları belirlemiş olursunuz. Bulut barındırma ile, ihtiyaç duyduğunuz anda ve ihtiyaç duyduğunuzda ekstra eklemek daha kolaydır. Örneğin, bir haberde yer alabilir ve trafikte bir artış yaşayabilirsiniz. Bulut barındırma ile sitenizin sorunsuz çalışması için daha fazla bant genişliği ekleyebilirsiniz.

Yönetmek

Bir bilgisayar uzmanı değilseniz, bir güvenlik ihlalini düzeltmek veya yazılımınızı güncellemek en iyi şekilde uzmanlara bırakılır. Yönetilen bulut barındırma ile, sunucu yapılandırmanızdan web barındırıcınız sorumludur. Tamamen yönetilen bir hizmetle, sağlayıcınız kurulumdan güvenliğe kadar her şeyi sizin için halleder. Zamanınız kısıtlıysa ve teknik becerileriniz yoksa, tercih edilecek tek seçenek budur.

Ancak, en güvenli yapılandırmayı sağlamak için saygın bir ana yapıyı seçmek önemlidir. Hosting Plus‘ın’ın gelişmiş bulutu, tüm WP Cloud planlarını barındırır, böylece güvenlik sağlayan profesyonel hizmete güvenebilirsiniz.

Bir WordPress sağlayıcısına karar verirken, güvenilir müşteri desteğinin yanı sıra güvenlik önlemleri, bant genişliği, ücretsiz CDN ve SSL gibi ekstra özellikler ve sorunsuz deneyim için en iyi tercih yönetilen WordPress barındırma olacaktır.

WordPress ve Bulut Barındırma İle Zirveye

WordPress, bir site oluşturmanın en kolay yollarından biridir ve aynı derecede iyi bir web barındırma sağlayıcısını hak eder. İster ilk web sitenizi oluşturuyor, ister mevcut barındırma hizmetinizi değiştirmek istiyor olun, bulut barındırma ilginizi hak ediyor.

Hosting Plus bulut altyapısı ile, %99’un üzerinde çalışma süresi, yedeklemeler ve esnek, aylık bir sözleşme ile size sürekli olarak yüksek performans sağlayan en üst düzey teknolojiye sahip olursunuz. SSD  bulut depolaması sayesinde sayfalarınızı son derece yüksek hızlarda açılır.

Hosting Plus Cloud, WP Cloud’a güç verdiğinden, uygun fiyatlandırmanın ve gizlilik ve güvenlik konusunda sağlam bir taahhüdün ek avantajlarını elde edersiniz.