Günümüz piyasası size çok çeşitli WordPress barındırma hizmetleri sağlıyor ve aralarından seçim yapmak size kalmış. Elbette, kafanız karışmış olmalı paylaşılan WordPress, ucuz WordPress, yönetilen WordPress vb. hangisini almalısın? Farklı kategorileri ve kullanım amaçlarını açıklayalım; bu şekilde işletmeniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, her web barındırma türü WordPress barındırma olabilir. Paylaşılan barındırma, VPS ve Dedicated barındırma çözümlerinin WordPress sürümleri, genel web barındırma ile aynı nitelikleri sunar.  Tek fark, WordPress optimizasyonunun eklenmesidir.

Not : Belirli teklif ve WordPress’e özgü özellikler, seçtiğiniz sağlayıcıya ve plana bağlıdır.

Paylaşılan WordPress Barındırma

Sunucuyu diğer kullanıcılarla paylaşıyor olsanız bile, paylaşılan WP sunucuları, geleneksel paylaşımlı barındırmaya göre daha iyi performans sunar. Bu planlar dahilinde tek tıklamayla yüklemeler, WordPress çekirdeği, temalar ve eklentiler için otomatik güncellemeler ve bilgili bir destek ekibi bekleyebilirsiniz.

Paylaşılan WordPress barındırma, önemli bir beceri veya deneyime sahip olmayan yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için en uygunudur. Bu seçenekle, web barındırıcısı sunucu yönetimini ve bakımını üstlenir. Bir müşteri olarak, yeterli (fakat aşırı olmayan) kaynaklardan ve kullanıcı dostu bir kontrol panelinden faydalanacaksınız. En iyi yanı, paylaşılan WP barındırmanın en uygun fiyatlı seçenek olmasıdır.

Bununla birlikte, paylaşılan WP barındırmanın dezavantajı, aynı paylaşılan sunucudaki diğer web sitelerinden güvenlik riskleri ve çapraz bulaşma ile karşılaşabilmenizdir. Siteniz, sunucu bakımı sırasında da kesinti yaşayabilir ve sunucu özellikleri üzerinde hiçbir kontrolünüz olmaz. Bu nedenle, bu seçeneği tercih ederseniz, aynı sunucudaki müşterilerini korumak için paylaşılan ortamı uygun şekilde yapılandıran kaliteli bir web barındırma seçmek zorunludur.

VPS WordPress Barındırma

Paylaşılan barındırma gibi, VPS WordPress barındırma ile sunucuyu bir kez daha diğer kullanıcılarla paylaşırsınız. Ancak bu durumda web barındırma, bir fiziksel sunucuyu birden çok sanal birime bölmek için bir sanallaştırma teknolojisi veya bulut barındırma kullanır. Buna karşılık, uygun bir fiyata CPU, RAM veya Bant Genişliği gibi özel kaynaklara sahip olacaksınız.

İyi tarafı, diğer kullanıcılar kaynaklarınızı çekemez. Bunun yerine, her biriniz kişisel sanal alanınızı alırsınız. Böylece, tahsis edilmiş bir sunucuyu daha fazla esneklikle taklit ederek, bir işletim sistemi ile tahsis edilen kaynakların ve kendi kendine yeten yazılımın bir paylaşımından yararlanabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, VPS WordPress barındırma, shared ve dedicated WP çözümleri arasında bir yerde bulunur. Kaynakları uygun bir fiyata rezerve edinerek iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz. KOBİ‘ler ve orta ila yüksek trafiğe sahip web siteleri için mükemmel bir seçimdir. Sağlayıcıya bağlı olarak e-ticaret mağazaları için de çalışabilir.

Yine de, VPS WordPress barındırma biraz pahalı olabilir. Ayrıca, donanım üzerinde kontrole ihtiyaç duyan bir kuruluşsanız, bir VPS yeterli olmayacaktır (dedicated sunucu bu konuda daha iyi bir alternatiftir).

VDS WordPress Barındırma

Özel bir WordPress barındırma çözümü, yalnızca dosyalarınızı ve verilerinizi depolar. Web sitesi sahibi olarak, sunucu üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. Başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalmadan sunucuyu kendi isteğinize göre optimize edebilir ve yapılandırabilirsiniz. Nihai özgürlüğe, siteniz için daha iyi güvenliğe, sınırsız bant genişliğine ve ayrılmış kaynaklara sahip olacaksınız.

Basitçe söylemek gerekirse, komşu sitelerle hiçbir şey için rekabet etmeyeceksiniz. Dedicated sunucular en iyi potansiyeli, performansı ve hızı sunar ve bu nedenle en pahalı barındırma alternatifleridir.

Ayrıca, özel WordPress sunucuları da daha fazla sorumluluk anlamına gelir. İşletim sistemi, BT çözümleri, bakım, güncellemeler vb. dahil olmak üzere sunucu ortamıyla ilgilenmeniz gerekecek. Bu nedenle, zaman ve kaynak ayırmanız gerekecek. Ne de olsa, bu gelişmiş çözümü kullanırken düzenli sunucu taramaları ve yamalar gibi en basit görevler için destek bekleyemezsiniz.

Bu nedenle, özel WordPress barındırma, yüksek trafiğe sahip işletmeler ve web siteleri, mevcut kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmak için beceri ve deneyime sahip şirket içi geliştirme ekipleri için en iyi seçimdir.

Yönetilen WordPress Barındırma

Genellikle sağlayıcılar, yönetilen WordPress barındırma için özel sunucular kullanır. Ancak, bu çözümü VPS, bulut barındırma ve hatta paylaşılan sunucu ortamlarında da bulabilirsiniz.

 

Not : TManaged WordPress barındırma, belirli bir web barındırma türünü değil, şirketten alacağınız desteğin düzeyini ifade eder.

Bu durumda web barındırma şirketi, tüm sunucu optimizasyonu ve bakım sorumluluklarını üstlenir, yani yedeklemeler, hız, çalışma süresi, güvenlik ve güncellemeler dahil olmak üzere tüm teknik yönleri üstlenirler.

Bu seçenekle, “ağır işleri” sunucuyu kontrol etme konusunda kapsamlı deneyime sahip profesyonellere bırakmış olursunuz. Buna karşılık, istikrarlı bir web sitesi, yıldırım hızında yükleme hızları, inanılmaz güvenlik, hazırlama siteleri ve özel destek bekleyebilirsiniz.

Olumsuz tarafı, yönetilen WordPress barındırma bazı eklenti kısıtlamaları getirebilir. Ayrıca, paylaşılan WP barındırma ile karşılaştırıldığında daha pahalıdır.

Yönetilen WordPress barındırma, gelişmiş BT bilgisi ve becerisi olmayan ekipler veya yüksek trafik seviyeleri ve kapsamlı verilerle başa çıkan web siteleri için en iyi seçimdir.

WordPress Sunucusu İçin Gereksinimler Nelerdir?

En büyük markalardan bazıları WordPress kullanıyor ve ne aramaları gerektiğini biliyorken, bu konuda biraz zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Öyleyse, her bir WordPress sunucusunun en azından hangi gereksinimleri karşılaması gerektiğini gözden geçirelim.

İlk olarak, WordPress tarafından önerilen ana bilgisayarlar PHP sürüm 7.4 veya üzeri, MySQL sürüm 5.7 veya üzeri/MariaDB sürüm 10.2 veya üzeri ve HTTPS desteği sunar. Ek olarak, CMS, WordPress’i çalıştırmak için en sağlam ve özellikli sunucu olarak Apache veya Nginx‘i destekleyen bir web barındırıcısı almanızı önerir. Yine de, PHP ve MySQL’i destekleyen herhangi bir sunucunun işe yarayacağını unutmayın.

WordPress barındırma sağlayıcısının güvenlik özelliklerine de özel önem vermeniz en iyisi olacaktır . Web barındırıcısı, sunucunun varsayılan paylaşılan kullanıcı adı yerine hesabınızın kullanıcı adıyla WordPress gibi PHP uygulamaları çalıştırıyorsa, daha iyi güvenlikten bahsediyoruz. Sitenizi kötü amaçlı etkinliklerden zamanında korumak için tüm teklifi kontrol ettiğinizden emin olun. Son olarak, 1 GB veya daha fazla disk alanı, en az 512 MB RAM ve 1.0GHz+ işlemci almak en iyisi olacaktır.

Ve eğer yeni başlıyorsanız fazla endişelenmemelisiniz. Saygın WordPress barındırma şirketleri, tekliflerinin yeni başlayanlar ve profesyoneller için anlaşılır olduğunu açıkça belirtir. Belirli bir WP planının kaç web sitesi için yeterli olduğunu, bant genişliği miktarını, depolama alanını vb. kontrol edebilirsiniz.

En İyi WordPress Web Hostinginizi Bulmak İçin Nelere Bakmalı?

Her şey tamam ve şimdi satın alma aşamasındasınız. Öyleyse geriye kalan tek soru, işletmeniz için kaliteli bir WordPress web barındırmada ne aramalısınız? Yardım etmek için buradayız .

En iyi WordPress barındırmada aramanız gereken temel özellikler şunlardır:

WordPress Barındırma Türü :

Her şeyden önce, işletmeniz için neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Elbette, WordPress’e özel barındırma alıyorsunuz, ancak paylaşılan, VPS veya özel ortam dahil olmak üzere herhangi bir yöne gidebilirsiniz. Sizin de yönetilen desteğe mi ihtiyacınız var? Siteniz için en iyi WP barındırma türünü seçebilmek için kapsamlı açıklamalarımıza ve her birinin önerilen kullanımlarına bakın.

Çalışma Süresi Garantisi :

Bu bir zorunluluktur , kim ne derse desin. WordPress web barındırma şirketi, sitenizi her zaman çevrimiçi tutabilmelidir. Arıza süresi yaşarsanız, çok sayıda ziyaretçiyi, SEO sıralamasını, satışları kaybedebilir ve daha düşük müşteri memnuniyeti ile karşı karşıya kalabilirsiniz. En az %99,95 garantili çalışma süresi olan bir sağlayıcı bulmak en iyisidir. %100’e ne kadar yakınsa o kadar iyidir.

Çarpıcı Hız :

WordPress optimizasyonu kendi başına web sitenizin performansını artırmalıdır. Günümüzde insanlar bir şeyleri istiyor ve onları hızlı istiyorlar. Yüklemesi iki saniyeden fazla sürerse ziyaretçileriniz sitenizi terk edecektir. İyi tarafı, bir WP sağlayıcısının hızını kolayca test edebilirsiniz. Bu noktada SSD sürücüler, Apache veya Nginx sunucuları, önbelleğe alma ve Cloudflare CDN gibi özelliklerle birlikte iyi kurulmuş bir veri merkezi ağı aramalısınız.

Not : İhtiyaçlarını daha iyi karşılamak için hedef pazarınızın coğrafi konumuna yakın bir sunucu konumu seçerseniz bu, gecikmeyi azaltır, böylece hızı ve müşteri memnuniyetini artırır.

WP’ye Özgü Güvenlik:

Sitenizi oluşturmak ve yüksek trafik çekmek için harika içerik yayınlamak için çok çaba harcıyorsunuz. Bir bilgisayar korsanlığı veya DDoS saldırısı nedeniyle tüm bu çalışmayı kaybetmek korkunç olurdu. Barındırma sağlayıcısının, 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA), Güvenli Dosya Aktarım Protokolü (SFTP), Güvenli Kabuk (SSH), etkinlik günlüğü ve özel güvenlik duvarı dahil olmak üzere çeşitli WordPress güvenlik güçlendirme teknolojilerini desteklediğinden emin olun. Ayrıca, WordPress için en iyi barındırma hizmetinin SSL sertifikaları, DDoS koruma sistemi ve kötü amaçlı yazılım temizleme aracı sunduğunu unutmayın. Ayrıca, bir güvenlik ihlali durumunda web sitenizi geri yüklemek için çok önemli olan yedekleme çözümlerini ve site temizleme özelliğini arayın.

Trafik Hacmi :

İhtiyaçlarınızı tahmin ederken web sitenizin ne kadar trafik aldığını da göz önünde bulundurmalısınız. Aylık 5.000 ziyaretçiniz olduğunu varsayalım. 20.000 ziyaretçi parasını ödemek istemezsiniz çünkü paranızı harcarsınız ve karşılığında fazladan bir şey almazsınız. Aynı zamanda, yeterli olmadığı için ayda 2.000 ziyaretçi için optimize edilmiş bir WP planı almak istemezsiniz, çünkü performansınıza, hızınıza ve SEO sıralamanıza zarar verir. İhtiyaçlarınızı WP barındırma sağlayıcısının teklifiyle eşleştirin ve satın almaya hazır olun.

Bant Genişliği ve Disk Alanı Sınırları :

Aynı şey sitenizin depolama alanı, bant genişliği ve bu bağlamdaki diğer kaynaklar için de geçerlidir. İyi bir WP hosting şirketi bu konuda tamamen şeffaf olacaktır. Planın kaç tane web sitesini desteklediğini, ne tür dosyalar gönderebileceğinizi, aktarımın ne kadar hızlı olduğunu, ne kadar aktarabileceğinizi vb. kontrol etmelisiniz.

Ölçeklenebilirlik Seçenekleri :

İhtiyaçlarınıza uygun planı seçtiniz. Ancak bu ihtiyaçlar arttığında ne olur, daha fazla trafik alabilir veya daha fazla gönderi paylaşmaya başlayabilirsiniz, dolayısıyla daha fazla depolamaya veya bant genişliğine mi ihtiyacınız var? Durum ne olursa olsun, WordPress web barındırma şirketi büyümenizi desteklemelidir. Sitenizin çökmesine izin vermemeli, bunun yerine trafiği halletmelidirler. En iyi senaryo, ölçeklendirme için en esnek çözüm olarak bulut WordPress barındırma hizmeti almaktır.

Eklenti Erişimi :

En iyi WordPress barındırma sağlayıcıları, istediğiniz herhangi bir eklentiyi kullanma özgürlüğü sağlar – sizi sınırlı araçlarla kısıtlamazlar. Ayrıca, Jetpack dahil olmak üzere farklı eklentilerin ücretsiz lisanslarını aramanız yardımcı olacaktır. Paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

WordPress’e Özel Destek :

Destek ekibi, Drupal, Magento veya başka herhangi bir platform türü yerine yalnızca WordPress’e odaklanmalıdır. Potansiyel bir eklenti çakışması, zor bir tema veya sunucu düzeyinde bir sorun arasındaki farkı kolayca anlayabilecek gerçek uzmanlardan destek almanızı sağlar. Ayrıca, eklenti güncellemeleri ve sayfa optimizasyonu konusunda size yardımcı olacaklardır. En iyi WordPress barındırma sağlayıcısının destek ekibi, web sitenizin optimum performansta çalışması için gereken tam ayarı bilir.

Diğer Özellikler :

WordPress planıyla başka hangi özellikleri elde ettiğinizi düşünün. Endüstri standardı cPanel ve tek tıklamayla kurulum ile kullanım kolaylığının tadını çıkaracak mısınız? Ücretsiz alan adı/transferi, web sitesi geçişi, ücretsiz SSL sertifikaları ve günlük yedeklemeler bekleyebilir misiniz, yoksa tüm bunlar için ayrıca ödeme yapmanız mı gerekir? Ayrıca, WordPress süper önbelleğe alma, WP CLI, otomatik WP güncellemeleri ve daha fazlası gibi WP’ye özgü özellikleri göz önünde bulundurun.

Para iade garantisi :

Ya diğer her şey başarısız olursa ve seçiminizle ilgili bir hata yaparsanız? En azından paranı geri alabilmelisin. Bir web barındırıcısına taahhütte bulunmadan önce her zaman geri ödeme politikasını kontrol edin. bu, sahip olduğunuz için çok minnettar olacağınız ek bir güvenlik katmanıdır.

Uzman WordPress Barındırma İpuçlarımız

Kağıt üzerinde her şey mükemmel olsa da, gerçek oldukça farklı olabilir. Şüpheli WordPress sağlayıcılarını kolayca tespit etmek için WP Cloud uzmanlarımızdan en iyi beş ipucu.

Normal ücretler ile yenileme oranları arasında bir fark vardır :

  • WordPress barındırma planınızda tek seferlik bir indirim alabilirsiniz, ancak bunun yenileme ücreti için de geçerli olup olmadığını kontrol etmelisiniz (genellikle geçerli değildir). Peki, %90 indirimli aylık bir plan alırsanız ne olur? Bir sonraki ay yenilendiğinde büyük bir şokla karşılaşacaksınız – çok daha fazlasını ödeyeceksiniz. Bu noktada, aylık teklif ile yıllık planları da karşılaştırmalısınız. Web barındırıcıları genellikle daha uzun vadeli sözleşmeler için daha iyi fırsatlar sunar. Ancak bu promosyondan yararlanabilmek için şirkete bir yıl veya daha fazla taahhütte bulunmanız gerekir.

Teklifleri dikkatlice okuyun :

  • Ücretsiz alan adları, ücretsiz yedeklemeler, ücretsiz SSL sertifikaları, ücretsiz bunu ve bunu. Ama gerçek mi? Bunu en ucuz WordPress barındırma planıyla mı alacaksınız yoksa sadece reklam mı? Bu ücretsiz eklentilerden yararlanmak için genellikle en pahalı planı almanız veya bir yıl taahhütte bulunmanız gerekir. Web barındırıcıları arasında ünlü bir pazarlama hilesidir, bu yüzden dikkatli olmalısınız!

Sınırsız her zaman sınırlıdır :

  • Gerçekte sınırsız depolama, bant genişliği veya web siteleri elde etmenin hiçbir yolu yoktur. WordPress barındırma planları, sınırlamaları olan fiziksel donanımda depolanır. Bu nedenle, bir şirket ‘ölçülmemiş’ kaynakların reklamını yapıyor olsa da, ne elde ettiğinizi bilmek için küçük yazıları okumalısınız. Belirtilmemişse, bu ayrıntıları önceden almak için müşteri desteğiyle iletişime geçmelisiniz. Bu sınırsız kaynaklar blogcular veya küçük web siteleri için yeterliyken, trafiği yüksek siteler ve büyük işletmeler için gerçekten yetersiz kalıyor.

Bir web sitesi geçişine ne zaman ihtiyacınız olduğunu bilin :

  • Bir WordPress barındırma sağlayıcısından diğerine geçerseniz, web sitenizi aktarmanız gerekir. Daha iyi bir alternatif, onu sizin için ücretsiz olarak taşıyacak bir web barındırıcısı bulmaktır. Bu nedenle, yeni bir şirket ararken bunun teklife dahil olup olmadığını kontrol edin. Tüm WP sağlayıcıları hizmeti ücretsiz olarak vermeyecektir. Bu nedenle, bunun için ödeme yapıyorsanız, herhangi bir güçlük ve hatadan kaçınmak için en azından insan gücüyle çalışan bir geçiş olduğundan emin olmalısınız.

Yönetilmeyen WordPress barındırmasından kaçının :

  • WP için optimize edilmiş planınızı yönetecek beceriniz, zamanınız veya deneyiminiz yoksa, bu görevi profesyonellere bırakmak en iyisidir. Yönetilmeyen WP barındırma planları, sunucunuz üzerinde tam bir özgürlük sağlar – herhangi bir güçlük çekmeden istediğiniz herhangi bir aracı yükleyebilir ve ortamı beğeninize göre özelleştirebilirsiniz (nasıl yapılacağını öğrenene kadar). Ayrıca tam özellikli bir barındırma kontrol paneline ve kullanabileceğiniz daha fazla özelliğe erişim elde edersiniz ve en iyi yanı, yönetilen çözümlerden çok daha ucuz olmasıdır. Ancak, size her konuda rehberlik edecek özel bir uzman ekibi olmayacaktır. Bunun yerine, kendinize veya bir geliştirici ekibine güvenmelisiniz. Böyle bir konumda değilseniz, yönetilmeyen çözüm, kötü web sitesi performansı, yavaş hızlar ve kötü SEO sıralamaları açısından size çok daha pahalıya mal olacaktır.

 

En İyi WP Barındırma: Son Öneriler

Bir WordPress web siteniz varsa, normal web barındırma ile gerçekten “kurtulabilirsiniz”. Ancak, sitenizi daha hızlı, gezinmesi daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için WP için optimize edilmiş bir plan almanızı dürüstçe tavsiye ediyoruz .

Yine de, optimum performansı sürdürmek için düzenli güncellemelere biraz zaman ve çaba ayırmanız gerekir. Bunu yapamıyorsanız, yönetilen WordPress barındırma ile gitmek en iyisidir. Bu şekilde, tüm eklenti, tema ve PHP güncellemelerini kapsayan projenizi sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için web barındırıcısına tamamen güvenebilirsiniz. Ancak unutmayın, bu lüksün bir bedeli vardır; her zaman bir ödün vermeyle karşı karşıya kalacaksınız ve karar size kalmış.

Özetle, işletmeniz için en iyi WordPress barındırma planı her zaman gereksinimlerinize ve tercihlerinize bağlı olacaktır. Yukarıda açıklanan adımları, ipuçlarını ve tavsiyeleri takip etmek sizi kesinlikle doğru yola sokacaktır. Peki, ne bekliyorsun? WordPress için optimize edilmiş planınızı bugün alın!

SSS

WordPress barındırma nedir?

En basit anlamda, WordPress barındırma, WordPress sitelerinizi daha iyi çalıştırmak için özel olarak optimize edilmiş çözümü ifade eder. CMS ile sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve her şeyi hızlı ve rahat bir şekilde yapmanızı sağlar. Tek tıklamayla kurulumlar ve otomatik güncellemeler dahil olmak üzere hayatınızı kolaylaştıracak birçok özellik sunar.

Özel WordPress barındırma nedir?

Dedicated WordPress barındırma, yalnızca web siteniz için eksiksiz bir fiziksel sunucu sağlayan bir çözümdür. Sonuç olarak, daha yüksek düzeyde performans, güvenlik, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik sunar. Ayrıca, büyük hacimli trafiği diğer tüm barındırma çözümlerinden daha verimli bir şekilde işleyebilir. Yüksek trafikli bir web siteniz varsa, özel WordPress barındırma sizin için en uygun seçenektir.

CMS ile çalışmak için WordPress sunucularına ihtiyacım var mı?

Evet, çalışması için bir web sunucusuna WordPress yüklemeniz gerekir. Onsuz sitenizi bir tarayıcıya sunamazsınız. Ayrıca, kendi temalarınızı ve eklentilerinizi yüklemeniz gerekecektir.

Sitem için güvenli bir WordPress barındırma çözümünü nasıl seçebilirim?

WordPress siteleri için güvenli bir barındırma seçerken, birkaç temel güvenlik öğesini yakından takip etmeniz gerekir. Seçtiğiniz barındırma sağlayıcısının DDoS koruma teknolojisini ve kötü amaçlı yazılım tarayıcıyı desteklediğinden emin olun. Ayrıca, sunucu yazılımının, PHP sürümünün ve donanımının güncel olduğundan emin olun. Bilgisayar korsanlarının önceki sürümdeki güvenlik açığından yararlanmasını engelleyecektir. Ayrıca, felaket kurtarma ve kaza planları da dahil olmak üzere ek güvenlik özellikleri aramalısınız.

WordPress’in fiyatı nedir?

WordPress yazılımı ücretsizdir. Tek kuruş harcamadan kullanabilirsiniz. Ancak, alanlar, temalar ve eklentiler dahil olmak üzere diğer yönlere para harcamanız gerekecek. WordPress ile ilişkili ana maliyet, sizden ayda yaklaşık 5 – 15 ABD Doları ücret alan barındırmadır.

Bir WordPress alan adı satın almanın maliyeti nedir?

Genel olarak, WordPress alan adı fiyatlandırması yılda 10 ila 30 ABD Doları arasında değişmektedir. Bilintel, Hostingplus.com.tr ve Metu Nic dahil olmak üzere tonlarca farklı pazardan satın alabilirsiniz .

Bir WordPress web sitesini barındırmanın maliyeti nedir?

WordPress barındırma fiyatları, hizmetten hizmete geniş bir yelpazede değişir. Ancak genel olarak, güvenilir bir sağlayıcı ile bir WordPress sitesi barındırmak için ayda yaklaşık 5 – 15 ABD Doları ödemeniz beklenir. Web sitenizin trafiği düşükse, paylaşımlı bir barındırma seçmek size çok para kazandıracaktır. Ayda 3,95 ABD Doları kadar düşük bir fiyata mal olacak. Ancak, site büyüdükçe, ayda 15 dolardan başlayan VPS barındırma hizmetine geçmek zorunda kalacaksınız.

Detaylı yardım ve destek için lütfen bizimle iletişime geçin.